ММС

Објавено на: 07/13/21 10:17 AM

Отфрлена кривичната пријава против Бранислав Лечиќ – Обвинителството донесе одлука

Вишото јавно обвинителство во Белград ја отфрли кривичната пријава на Данијела Штајнфелд против Бранислав Лечиќ.

Засега не се познати причините за одбивање на кривичната

Лечиќ ги отфрли сите обвинувања и тврди дека не сторил, и не се обидел да стори кривично дело силување.

 

Извор: Курир.рс

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1