ММС

Објавено на: 07/13/21 6:52 AM

Се враќаат жештините, наредните три дена температура до 39

Од УХМР најавуваат дека денес и наредните три дена повторно ќе има покажување  на температурата.

Времето денес ќе биде сончево и многу топло.  Максималната температура ќе достигне до 39 степени, а висок, 9 ќе биде и УВ индексот.

Во Скопје температура ќе достигне до 37 степени.

Вакво време се очекува до петок, кога кон крајот на денот во источните делови од државата ќе има појава на нестабилност, а во деновите од викендот ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и  ветер. Дневната температура ќе падне за неколку степени.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1