ММС

Објавено на: 07/12/21 10:34 PM

„Свети Стефан“ е затворен за туристи, но само Ѓоковиќ може да го посети

Со автомобил пристигна до самиот влез на островот, а потоа отиде во црквата каде што се ожени со сопругата Јелена пред точно седум години.

Светскиот рекет број еден, тенисерот Новак Ѓоковиќ денеска беше на островот Свети Стефан, каде што, како што потврди „Вијести“, тој бил до црквата за да запали свеќа.

На Ѓоковиќ му беше дозволено да влезе во градот во хотел кој е затворен ова лето.

Возел до самиот влез на островот, а потоа отишол во црквата каде се оженил со својата сопруга Јелена пред точно седум години.

Извор: Вијести.ме

Фото: Раде Булатовиќ, www.vijesti.me


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1