ММС

Објавено на: 07/12/21 8:00 PM

(ВИДЕО) Генијален трик: Исечете ја лубеницата без нож и добијте совршени еднакви парчиња

Лубеницата е една од најздравите намирници кои го чистат нашето тело и го одржуваат имунитетниот систем стабилен. Но, сечењето е некогаш проблем и оставаме неред наоколу..

Повеќето луѓе ја сечат лубеницата со сечење парчиња по должина, така што формата наликува на бродови, но авторот на ова видео докажува дека дефинитивно не е најдобро и најпрактично решение.

Сечењето често е проблем – скоро е невозможно да се исече без хаос во кујната, или можни повреди, бидејќи за лубеницата мора да се користи голем и остар нож.

Овој трик за сечење лубеница е совршена алтернатива за тоа, а парчињата ќе бидат совршено еднакви.

Наместо да ја исечете лубеницата со нож, обидете се со конец. Ќе се изненадите колку е лесно и едноставно.

Завиткајте конец околу показалецот од левата и десната рака, со распон од околу 20-30 см. Потоа повлечете ја конецот низ лубеницата.

Извор: Стил.курир.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1