ММС

Објавено на: 07/12/21 5:13 PM

Нема да прифатам од прва – Вин Дизел „одлепи“ по српската пејачка

Милица Павловиќ неодамна заплови во актерските води со главната улога во серијата „Пејачка“, а публиката и нејзините бројни обожаватели со нетрпение ги очекуваат првите епизоди.

Пејачката призна дека била многу нервозна на почетокот на снимањето, а потоа ја најави и втората сезона.

“Само што дознав кој стои зад серијата, Гага Антонијевиќ и Наташа Дракулиќ и за каков тим станува збор, тоа веќе беше товар за мене. Покрај тоа, добивам улога на пејачка, значи се работи за главната улога и серијата ќе се емитува на националната телевизија и секако дека има доза на одговорност “, рече Милица во емисијата„ Пулсот на Србија “.

Како што изјави пред неколку години дека би сакала да снима жешки сцени со светски познатиот Вин Дизел, многумина исто така беа заинтересирани дали влегувањето во светот на актерството значи дека тој сега е на чекор до тоа.

“Па, тој ќе се онесвести кога ќе ме види во серијалот и како јас го глумам тоа. Тој ќе го ангажира својот тим да дојде како што знаат и можат да дојдат кај мене. Се разбира, нема да се согласам на прва, тој мора да се потруди малку повеќе “, рекла Милица низ смеа.

Извор: Мондо.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1