ММС

Објавено на: 07/12/21 1:02 PM

Неделeн бриф посветен на Град Скопје 10.07.2021

Добредојдовте во Неделниот бриф посветен на Градот Скопје. Во него акцент ставаме на следните активности кои ги имаше градот изминатата недела:

*Презентиран БРТ системот, експертите се сложија Скопје ќе добие брз, практичен и еколошки автобуски превоз

*Во главниот град се поставуваат нови модерни лед светилки – Дел од проектот „Смарт сити“ на Град Скопје

*Изгласан ребалансот на Буџетот на Град Скопје за 2021 година

*Шилегов го застапуваште Град Скопје во судскиот процес за рушење на галијата

*Фестивалот на европски филм„Синедејс“ од 15 ти до 21 ви јули ќе се одржи во СкопјеДоколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1