Северина на сцена како разбојник, откако и украдоа 300.000 евра
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 07/12/21 12:23 PM

Северина на сцена како разбојник, откако и украдоа 300.000 евра

Северина одржала концерт на Брач и ги воодушеви обожавателите со начинот на кој била облечена.

Северина со бендот се појавиле облечени во комбинезони и маски инспирирани од серијата „La Casa De Pape“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)


„Ла Каза де … Музика“, напиша Северина со снимка од изведбата.
Хрватската пејачка Северина беше ограбена минатиот месец. Крадците ја врзаа помошничката и и украдоа накит и други скапоцености.

Полицијата со денови доаѓала и собирала докази со цел да ги фати разбојниците кои, според некои информации, наводно однеле накит и скапоцености во вредност од 300.000 евра.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7