ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 07/11/21 11:28 PM

(Видео) Хаос пред Вембли – Навивачите на сила сакале да влезат на стадион, па се истепале мегу себе

Додека сите бевме во исчекување во чии раце ќе замине пехарот, пред стадионот Вембли пред финалето на Европското првенство помеѓу Англија и Италија се случувале нереални сцени. Социјалните мрежи се полни со снимки каде поголеми групи навивачи ги пробила оградите, а некои дури и успеале да влезат.


Обезбедувањето  потфрлило во одбраната на  Храмот на фудбалот, еден од хукиганите, пак,  бил фатен откако скокнал од ѕид висок околу седум метри.


Присутните на Вембли на Социјалните мрежи информираат дека најголемиот проблем е недоволниот број чувари.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1