ММС

Објавено на: 07/11/21 8:45 PM

Приватноста успешно ја кријат од јавноста, а нивната љубов цвета повеќе од 20 години – Подемите и падовите на Ана и Енрике

Ана Курникова и Енрике Иглесијас се заедно од 2001 година и имаат три деца кои не сакаат да бидат изложени пред јавноста. Многу пати се шпекулираше дека раскинале и се венчале и се развеле, како што беше споменато во настапите на пејачот каде ги бакнуваше фановите, но парот не обрна внимание на ништо.

Поранешната руска тенисерка Ана Курникова и пејачот Енрике Иглесијас (46) се заедно 20 години, а тие се познати по својата тајност, па успешно го сокрија раѓањето на своите три деца.

Ана, која го прослави својот 40-ти роденден на 7 јули, го запозна згодниот Шпанец во 2001 година кога се појави во спотот за неговата љубовна песна „Escape“. Тие се заљубија додека снимаа секси сцени при што наизменично споделуваа нежности во кои се гледаше хемијата меѓу нив, а Енрике, кој како Курникова не сака да зборува за нивниот приватен живот, во една пилика кажа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Enrique Iglesias (@enriqueiglesias)

“Таа е убава, талентирана, одлична тенисерка. Не е потребен добар актер да ја сака Ана и да го направи тоа убедливо”, рече пејачот.

Брзо по снимањето на спотот се роди љубов помеѓу еден од најатрактивните славни парови.

Не е ни чудо што Курникова беше избрана за видеото затоа што го привлече вниманието како тинејџерка кога стана меѓународна тениска ѕвезда на 14 години. Иако никогаш не освоила соло титула, во 2000 година беше осма тенисерка во светот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Enrique Iglesias (@enriqueiglesias)

Ана и Мартина Хингис го освоија австралискиот грен слем во 1999 и 2002 година и на ВТА шампионатите во 1999 и 2000 година. Таа се повлече во 2002 година на 21 година поради проблеми со грбот и ‘рбетот, по што продолжи да игра тенис рекреативно.

Истата година кога ја напушти својата спортска кариера, Курникова се појави во јавноста за прв пат со Иглесијас. Тие се собраа заедно за МТВ наградите и се гледаа заљубено додека тој го изведуваше својот хит „Hero“.

Таа исто така го поддржа пејачот во 2003 година на премиерата на филмот „Некогаш едно време во Мексико“ во кој тој се појави. Следната година се шушкаше дека Ана и Енрике се вериле затоа што била видена како носи огромен дијамантски прстен, но ниту еден од нив не го потврдил или негирал тоа.

Со текот на годините, сè се шпекулираше за двојката, особено поради настапите на пејачот каде што порано ги бакнуваше фановите и ги покануваше на сцената. Странските медиуми во 2007 година тврдеа дека тие биле во брак и разведени, а изјавата на Иглесијас за списанието „People“ излезе со потврда дека завршил со неа и дека е сам.

Наскоро портпаролот на парот негираше сè и рече дека Ана и Енрике се заедно. После тоа, поранешната тенисерка во ретка изјава за медиумите откри што мисли за бракот.

“Никогаш нема да се омажам. Сè е во ред со нас”, рече таа. Луѓето цитираа и изјава на пејачот во која тој рече дека тој со години се обидувал да се ожени со својата мила, но таа не обрнува внимание на тоа.

Во едно интервју за здравјето на жените во 2011 година, Курникова откри дека сака да стане мајка и уште еднаш се осврна на бракот.

“Апсолутно сакам да имам деца, без разлика дали ги раѓам сами или ќе ги посвојувам. Сакам да се грижам за луѓето. Но, бракот не ми е важен. Јас сум во среќна врска, само тоа е важно. Верувам во посветеност кон некого. Верувам во отвореност, доверба и почит кон другата личност “, истакна таа.

Ана и Енрике подготвија изненадување за јавноста во јануари 2018 година кога на Инстаграм открија дека добиле близнаци, ќерката Луси и синот Никола. Поранешната тенисерка ги роди во декември 2017 година, а бидејќи претходно се шпекулираше дека парот има деца преку сурогат мајка, Курникова сподели стара фотографија на која се гледа нејзиниот стомак во 37-та недела од бременоста.

Ана и Енрике покажаа колку се среќни затоа што ја крунисаа својата долга врска, па почнаа да споделуваат фотографии на Инстаграм често со децата. Парот успешно го криеше и раѓањето на третото дете, ќерката Мери, која ја добија на 30 јануари 2020 година.

Веста за раѓањето беше споделена во февруари 2020 година кога објавија фотографии од раѓањето на Инстаграм, а Иглесијас ја нарече свое сонце. Двојката често споделува слики и видеа со своите ќерки и синот, и очигледно е колку е хармонична и љубовна нивната врска дури и по 20 години.

Преземено до:https://dnevnik.hr/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1