ММС

Објавено на: 07/11/21 1:48 PM

Летот на Бренсон во вселената откажан поради лошото време

„Вирџин Галактик“ го одложи летот во вселената. Сер Ричард Бренсон и екипажот требаше да полетаат од станицата за лансирање во Ново Мексико денес во вселената, но поради лошите временски услови беа принудени да го одложат полетувањето.

Летот ќе се реализира и денес, но малку подоцна во текот на денот, пренесува британски експрес.

Преземено од: https://www.kurir.rs/

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1