ММС

Објавено на: 07/11/21 12:25 PM

(ВИДЕО) Цеца мокра до кожа пее на концерт, а Богдан ја поддржува со „Браво љубов“

Познатата балканска ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ по подолго време одржа концерт во Љубовињ, а дождот ништо не и можеше. Цеца пееше на дождот, мокра до кожа.

Сите во еден здив ги пееја хитовите на Цеца, а таа покажа како работат професионалците. Момчето на Цеца, Богдан Срејовиќ беше воодушевен од неговата избраничка и јавно и испрати порака со зборовите „Браво љубов“.

Повеќе од 20 000 луѓе во Љубовињ пееја заедно со песните на Цеца, сите мокри, но сигурно е дека овој концерт ќе се паметат уште долго.

Цеца за концертот им се заблагодари на своите фанови со фотографија објавена на Инстаграм, под која пишува: „Љубовта која ја градиме мојата публика и јас трае со години. Сме имале и повеќе предизвици од дождот! – Затоа вечерва пеевме и игравме на дожд и направивме вечер за паметење„ – би заплакала од среќа, Ви благодарам з аваквото чувство“, напиша таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic)

Преземено од: https://srbija24.com/
Фототграфија: LJ.T. / RAS SRBIJA


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1