ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 07/11/21 11:44 AM

(Видео) На летна журка со Стјепан Хаусер од „2Cellos“ и Jerusalema, Despasito, Lambada, Volare

Преработките на познатите светски хитови сеуште се во тренд. Секоја изведба на различен изведувач уникатна на свој начин.

Овој пат Стјепан Хаусер, едниот член од хрватскоо дуо „2 Cellos“ направи извонредна преработка на латино – италијанската песна „Volare“ во вистински летен амбинет покрај вода, згодни момци и девојки кои танцуваат на песната.

Тој на неговиот Јутјуб канал објави неколку кавер песни на кои сигурно ќе ги размрдате вашите колкови. Познатите хитови: Jerusalema, Despasito, Bella Cao, Lambada.

Стјепан сегменти од видео записот и песната „Volare“ објави на неговиот Инстаграм профил, а подолу може да го погледнете целиот видео спот:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by HAUSER (@hausercello)

Тука е и летниот хит „Ламбада“ за убаво лето.

 

Г.Д


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1