ММС

Објавено на: 07/11/21 8:53 AM

(Фото) Мечка во Делчево уништи пчеларник

Мечка во Делечво го уништи пчеларникот на семејството Стојчески Методија – Мичен во село Киселица, но за жал уништи и други семејства на пчели, информира Делчево 365.

Мечката во Делчевско повторно се врати на сладок мед во пчеларникот на Стојчевски Методија-Мичан во село Киселица, и за жал уништи и други семејства на пчели… !Фото: Д.Златковски

Posted by delcevo365.mk on Saturday, July 10, 2021

Како што стои во објавата на Фејсбук ова не е прв пат мечката во Делечво да му се врати на слаткиот мед во пчеларникот.

Фотографија: Д. Златковски

 

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1