ММС

Објавено на: 07/10/21 8:22 PM

Новак се разнежни пред големото финале – Емотивна порака испрати до Јелена Ѓоковиќ!

Ден пред големото финале на Вимблдон, каде Новак Ѓоковиќ се обидува да испише историја, српскиот ас ја прослави годишнината од бракот, што на социјалните мрежи и честиташе на сопругата Јелена.

„Среќна годишнина од бракот, јубичак. Ти благодарам за огромната љубов и поддршка што ја даваш на нашето семејство. Пред седум години на Свети Стефан (со малиот Стефан во стомак) го започнавме нашето семејно патување кое нема крај. Те сакам “, напиша Ѓоковиќ.

 

Извор: Нова.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1