ММС

Објавено на: 07/10/21 4:13 PM

Тешка сообраќајка во Охрид, се уште нема информации за жртви во несреќата

Сообраќајна незгода поладнево се случи на магистралниот аптен правец од Охрид кон Кичево, во близина на црквата „Свети Еразмо“.

Во незгодата учествувале четири моторни возила, од кои три патнички и едно товарно. Засега нема информации за жртви во несреќата, освен придизвиканата материјална штета.

Причините за настанувањето на незгодата ќе ги утврди увидот што е во тек.

МИА

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1