ММС

Објавено на: 07/10/21 3:07 PM

Новата Месечина во рак носи радост за некого – Проверете дали сте меѓу нив!

Новата Месечина во знакот на рак ќе ве освои целосно. Неговата енергија е иновативна, моќна и мистична – носи нов почеток и промени на повеќе полиња. Сепак, само некои знаци ќе бидат позитивно погодени.

Еве кои три знаци ќе имаат убави промени од новата Месечина:

Овен

Тековните настани можат да бидат хаотични за многумина, но не и за Овенот. Ова е добро време да размислите за вашите емотивни потреби. Размислете со кои луѓе се чувствувате најдобро и кои треба да излезат од животот. Не заборавајте сега на вашите драги хобија, за кои чувствувате голема страст.

Близнаци

Летото е прекрасно време за дружење. Друштеноста и приврзаноста се нешто толку природно за вас. Вие имате способност да магепсате со разговор и луѓето ве сакаат за тоа. Новата месечина ве поканува да изразете поголема благодарност за луѓето околу вас. Можеби сте инспирирани да воспоставите нови врски со луѓе кои порано не биле блиски со вас.

Вага

Не е тајна дека Вагите многу сериозно ги сфаќаат односите со другите. Можеби сега е време да размислите малку повеќе за вашите улоги. Дали сте секогаш вие тие што преземаат иницијатива за дружење? Размислете кој ја заслужува вашата љубов и енергија. Исто така, не заборавајте да одвоите малку време за да ги наполните батериите.

 

Извор: Еспресо.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1