ММС

Објавено на: 07/10/21 10:46 AM

Женска тепачка во Тетово

Полицијата приведе две девојки на дваесет и двегодишна возраст – едната од Бродец, а другата од Горно Палчиште. Тие се приведени откако дваесет и петгодишна житела на Боговиње пријавила дека ја нападнале на улицата „Илинденска“ во Тетово.

МВР соопшти дека случајот се расчистува и се документира, по што против инволвираните ќе следуваат соодветни поднесоци.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1