ММС

Објавено на: 07/9/21 2:37 PM

Се шета низ Њујорк и изгледа совршено: Меланија Трамп за прв пат во јавност после напуштање на Белата куќа

Откако Доналд Трамп ги загуби претседателските избори и тој и Меланија ја напуштија Белата куќа, поранешната прва дама беше видена за прв пат во Њујорк, а се шпекулира дека летото ќе го помине во друштво на нејзиниот син Барон на Менхетен и во Бедминстер и Њу Џерси.

Во еден од нејзините први јавни настапи по напуштањето на Вашингтон за поранешна прва дама Меланија Трамп, таа беше фотографирана како пристигнува во кулата Трамп на Менхетен. Ова беше многу редок случај, бидејќи Меланија не е видена надвор од Палм Бич откако таа и нејзиниот сопруг, поранешниот претседател Доналд Трамп, се преселија таму по поразот на изборите. Доналд и Меланија сега живеат во приватен клуб во Флорида.

Уште во мај, Доналд беше виден како лета од Бедминстер во Њу Џерси, каде тие исто така поседуваат еден од луксузните клубови за голф, но Меланија во тоа време не беше видена во неговата друштво. Магазинот „Пипл“ наведува дека Меланија ова лето ќе го помине на две локации – едниот дел во семејната резиденција на Менхетен, а другиот во викендичката во Бедминстер.

Поранешниот 75-годишен американски претседател моментално се наоѓа во Бедминстер, каде неодамна одржа прес-конференција, чија причина беше објавувањето тужби против неколку технолошки компании. „Иако Палм Бич е нивната главна резиденција, Трамп го поминува летото на релација меѓу Њујорк и Њу Џерси“, открива близок извор на Трамп, додавајќи: „Меланија и нејзиното семејство прават многу работи заедно, но не и обавезно со Доналд . Изворот додава дека Меланија се обидува да остане близина на истиот град во кој живее нејзиниот сопруг, но дека и понатаму го следи својот распоред, така што повремено сама патува низ САД и странство.

Извор: Стил.курир.рс

Фото: Профимедиа, Инстаграм


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1