ММС

Објавено на: 07/9/21 1:34 PM

По пеколните жештини доаѓа освежување – Подгответе се!

Времето денеска е сончево и многу топло, а попладне со умерена облачност. Кон крајот на денот ќе има појава на локална нестаблнос проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Викендов во попладевните часови ќе има развој за нестабилност проследена со пороен дожд и грмежи и засилен дожд и појава на град.

Температурата во овие два дена ќе биде ниска за неколку степени.

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1