ММС

Објавено на: 07/9/21 9:03 AM

Секоја чест, мајсторе: Србин извозе 1.000 километри до Лефкада со застава 128

Неверојатна сцена забележана на Лефкада.

На социјалните мрежи беше објавена фотографија од легендарната „застава 128“ со белградски таблички паркирана пред куќа на тој грчки остров.

Фотографијата на временскиот автомобил, кој очигледно може да го помине патот на околу 1.000 километри од Белград до Грција, веднаш предизвика голем број позитивни коментари.

– Порано сите одевме на море со вакви автомобили, сега станавме малку расипани, климатизација, контрола на крстарење, навигација … Секако е убаво да се види. Гледам „југо 45“ во Неи Пори – напиша еден корисник.

– Нема што да се расипе ако редовно се одржува. Носите резервни кабли и капаче и патувате во Австралија доколку е потребно ако ви е потребно … Овие покондурени тикви не го разбираат тоа – вели друг корисник.

 

Извор: Курир.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1