ММС

Објавено на: 07/9/21 8:47 AM

Грција не ги затвара границите, строги мерки за невакцинираните

Грција нема да преземе мерки за затворање бидејќи повеќето граѓани ќе бидат вакцинирани, рече премиерот Киријос Мицотакис, во интервју за грчкото радио

-Не можеме да ја направиме вакцинацијата задолжителна, но земјата нема повторно да се затвори за да заштити неколку невакцинирани лица, додека огромното мнозинство од грчкото население кое е вакцинирано ќе страда, рече премиерот по влошувањето на ситуацијата поради ширењето на новиот делта вирус.

 

Извор: Курир.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1