ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 07/8/21 3:45 PM

Скопјанка излажана од бајач – И побарал златен накит да го закопа во дворот и го зел со себе

Вчера во 15.00 часот во Полициска станица Карпош, 68-годишна жена од Скопје пријавила дека во текот на јуни 2021 во нејзиниот дом на подрачјето на Карпош дошол М.Ш. кој ја довел во заблуда, претставувајќи се како бајач, при што пријавителката на 30.06.2021 на М.Ш. му дала златен накит кој наводно го закопал во нејзиниот двор, известуваат од МВР.

Според пријавеното, откако пријавителката се посомневала, на наведеното место не нашла ништо и сфатила дека е измамена.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7