ММС

Објавено на: 07/8/21 8:46 AM

Георгина и Роналдо уживаа на јахта вредна шест милиони евра!

Кристијано Роналдо по излегувањето од Европското првенство одлучил да се опушти со семејството.

Во последниве години, тој обично ги поминува своите одмори на јахта, но овој пат реши да заплови.

Георгина Родригез и децата биле со него на луксузна јахта од околу шест милиони евра.

Како што се наведува, оваа убавица меѓу јахтите има дури пет луксузни кабини и шест модерни бањи.

Секој детаљ на јахтата е внимателно дизајниран, а јахтата има околу 1.900 коњски сили.

Тешко е 93 тони, а има и модерна кујна, раскошни трпезарии и две дополнителни простории за забава.

 

Извор: Мондо.рс

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1