ММС

Објавено на: 07/7/21 4:40 PM

Во Турскиот театар пронајдено е починато лице

Во текот на вчерашниот ден во СВР Скопје било пријавено дека во објектот на Турскиот театар било пронајдено починато лице.

Како што информираат од СВР Скопје, увид на местото извршила полициска екипа, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на обдукција.

 

 

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1