ММС

Објавено на: 07/7/21 4:12 PM

Извршувајќи работни задачи, работник од Албанија починал во Охрид

На 05.07.2021 во охридската полиција од страна на Општата болница било пријавено дека кај нив билo донесено лицето Т.Ч (40) од Албанија, кое се здобило со повреди извршувајќи работни задачи на местото викано „Грагорица“ во атарот на селото Свиниште. По укажаната лекарска помош, тој им подглегнал на повредите, информираат од СВР Охрид.

На местото увид извршил Јавен обвинител, полициски службеници од СВР Охрид и инспектор.

 

 

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1