ММС

Објавено на: 07/7/21 1:35 PM

Син ми е 20 месеци без мајка – Северина повторно на суд со бившиот сопруг за старателство

Утрово, Северина и нејзиниот поранешен сопруг Милан Поповиќ пристигнале одделно во окружниот суд во Сплит, на рочиште на кое се одлучува за старателство над нивниот заеднички син. Поповиќ не дал изјави, а Северина се надева дека ќе го гледа својот син почесто од секој втор викенд и половина од празниците како што сега го гледа според судската одлука.

Еве што рече таа  рече за дневникот на  Нова ТВ.
“Јас сум многу тажна. Веќе 20 месеци моето дете е без мајка и јас сум без дете под многу невообичаени околности, но верувам во правда и се надевам дека сè ќе биде добро, рече таа.

По завршување на рочиштето нејзиниот адвокат рече:
“Одлуката е завршена, повеќе докази нема да се спроведуваат. Го заклучија сослушување и дискусијата и одлуката ќе следи во одреден временски период”, рече адвокатот на Северина, Мате Матиќ, за дневник.хр


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1