ММС

Објавено на: 07/7/21 12:34 PM

Апсење на граничниот премин „Долно Блаце“

Лице кое се барало со потерница, уапсено е на граничниот премин „Долно Блаце“, информираат од МИнистерството за внатрешни работи.

– Вера во 18.10 часот на Граничен премин „Долно Блаце“, од полициски службеници е лишен од слобода А.Ф.(63) од с.Танушевци, скопско, бидејќи по извршена проверка било констатирано дека во службената евиденција e со мерка „aпси“, по добиена наредба од Основен суд Скопје 1. Лицето е предадено на полициски службеници од Полициска станица Чаир за понатамошна постапка, стои во соопштението на МВР.

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1