ММС

Објавено на: 07/7/21 8:59 AM

Откако беше ограбена Ким Кардашијан носи лажен или изнајмен накит

Старлетата Ким Кардашин во специјална емисија снимена по повод крајот на емитувањето на шоуто „Крајот на Кардашијан“ се потсети на моментот кога била ограбена во 2016-та година и откри дека оттогаш нови генерално лажен накит.

„„Што се однесува до накитот или е позајмен или е лажен. Дома не внесувам скап накит. Го давам на обезбеувањето пред да влезам дома, не можам да псијам ако имам накит или пари во сефот. Така веќе не можам да живеам“, призна Ким. Таа објасни и каква поука извлекла од кражбата.

„Позитивното од сето тоа е што сум подобра личност, поразлична. Морав да го најдобриот автомобил, најдобра гардероба. Мислев дека поради тоа сум главна, дека тоа ме прави она што сум. Она што го почитував пред тој настан е нешто сосема друго во однос на сега. Убаво е кога ќе се облечеш вака, но јас не сум јас поради облеката“, додаде Ким.

За потсетување, во текот на париската модна недела во 2016-та година, Кардашијан беше ограбена. Крадците влегоа во нејзиниот апартман во хотелот и украдоа накит во вредност од десет милиони долари.

Фото: Instagram /   kimkardashian

Извор: nova.rs


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1