ММС

Објавено на: 07/6/21 1:00 PM

Шокирана сум осум години бевме заедно – Исповед на ќерката на Жељко Самарџиќ за бившиот дечко

Ќерката на пејачот Жељко Самарџиќ со потресни зборови се обрати до пријателите на социјалните мрежи.

– Не е доволно да се каже дека веста ме шокираше … Го прекинавме контактот откако тој одлучи да остане засекогаш во Америка, што се случи пред осмата годишнина од нашата врска. Живеевме заедно 6 години. Со љубов ја создаваше музиката … Тој беше многу талентиран дечко, вреден и со здрави навики … Се уште не можам да верувам дека неговиот живот заврши толку брзо … Искрено сочувство до неговата мајка Рената, и до целото семејство кое го сакаше бесконечно и го поддржуваше цел живот … Нека му е лесна земја и вечна слава – напиша Миња покрај фотографијата на Игор.

 

Извор. Хело.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1