ММС

Објавено на: 07/6/21 2:30 PM

Гвин Стефани се омажи на 52 години – Свадбата како од бајките!

Пејачката Гвен Стефани (52) ги сподели првите фотографии од венчавката со Блејк Шелтон.

Парот се венча на ранчот на Шелтон во Оклахома, во црквата каде што тој самиот ја изградил за да се ожени со Гвен.

Гвен Стефани носеше венчаница потпишана од Вера Ванг, шиена специјално за неа.

Пејачката блескаше во шик бела свилена венчаница, долга до подот, со изразено деколте.

 

Извор: Еспресо.рс

Фото: Инстаграм


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1