ММС

Објавено на: 07/6/21 12:00 PM

Што се 23.000 калории? Американец изеде 76 хот -догови за 10 минути!

Шампионот за брза храна Џои Честен го собори претходниот рекорд јадејќи 76 виршли на годишниот натпревар на Нејтан, кој традиционално се одржува на 4 јули во Њујорк.

Ова е 14-тата победа на Честен во споменатото натпреварување, а најновиот резултат го надмина неговиот минатогодишен рекорд – за уште еден хот дог повеќе.

Ако 76-те изедени виршли на Џои ги претворивме во единици енергија, тоа би значело дека 37-годишниот Американец  ставил околу 23.000 калории за 10 минути.

 

 

Извор: Б92.рс

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1