ММС

Објавено на: 07/5/21 11:55 AM

Ќе го паметам како добро момче – Жељко Самарџиќ тажен за смртта на несудениот зет

Талентираниот музичар Игор Гарние почина ненадејно за време на тренинг во Вашингтон.

Игор со години живее во Америка, работел со едно од најголемите имиња во електронската музика – Ерик Прица, а пред повеќе од седум години бил во врска со Мина, ќерката на пејачот Жељко Самарџиќ.

Пејачот по веста за смртта изрази сочувство до семејството.

-Слушнав и многу ми е жал за Игор и неговото семејство. Откако замина во Америка, немаме контакт и таа тажна вест ме изненади. Нека му биде лесна земјата и мирна душара, ќе го паметам како прекрасно момче и одличен музичар, изјавл пејачот.

Извор и фото:  Мондор.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1