ММС

Објавено на: 07/5/21 8:02 AM

Неделeн бриф посветен на Град Скопје 03.07.2021

Првата сабота од месец јули, месецот кој брои 31 ден ви го носиме новото издание на Неделниот брифинг посветен на Град Скопје. Жешкото лето со себе ја доенсе и летната градежна офанзива која беше жешка тема и на Советот на Град Скопје. За сите активности во рамките на општината ви ги носиме во следните минути:
*Одблизу со скопскиот градоначалник Шилегов за актуелни скопски теми
*Летната градежна офанзива и БРТ, главни теми на советничките прашања
*„Партизанска“ раззелени со нови 350 декоративни садници, а велосипедистите добија поголема комоција
*Започнува пријавувањето за 17. Виз Ер Скопски Маратон 2021
*Започна реконструкција на тротоарот на булеварот Видое Смилевски Бато
* Не ги пали стрништата, јавете се за бесплатно подгинување на остатоците од бербата
* Се чисти кејот на Вардар од вегетација, наноси од земја и комунален отпад
* Во општина Аеродром, градоначалникот на Скопје разговараше со граѓаните за завршените и идни проекти, но и за важноста на тековните како што е новиот мост на проширениот булевар АСНОМДоколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1