ММС

Објавено на: 07/5/21 7:59 AM

Сообраќајка кај Саем во Скопје – Возете внимателно

ЦУКС известува дека пред малку на крстосницата помеѓу улицата „Беласица“ и булеварот „Гоце Делчев“  во насока на движење од Саем кон мостот Нова железничка станица, се случи сообраќајна незгода.

Центарот апелира до сите учесници во сообраќајот да бидат внимателни и да ја прилагодат својата брзина на движење според условите на патот особено ако се движат кон овој потег.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1