ММС

Објавено на: 07/5/21 7:31 AM

Сонце, дожд и грмежи – Не чека недела на променливо време

По пеколните жештини ни следува недела со мало заладување. Времето денеска ќе биде сончево со мала облачност, а  попладне, во северозападните делови од државава се очекува пороен дожд и грмежи, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Температура  ќе достигне до 36 степени, а УВ индексот ќе изнесува 7.

И во текот на следните денови ќе имаме сонце, но и облаци. УВ индексот ќе биде 8, а температуртата  до 38 степени.

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1