ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 07/4/21 9:52 PM

Заштитата од корона ќе биде „лична одговорност“ – Англија ги укинува сите рестриктивни мерки

Англија ги укинува рестрикциите, а заштитата од инфекција од коронавирусот  ќе биде „лична одговорност“ на сите граѓани, вклучително и носење маски, изјави британскиот министер за домување, Роберт Јенрик.

Тој за Би-Би-Си изјави дека луѓето „ќе дојдат до различни заклучоци“ кога станува збор за маските, но се надева дека граѓаните ќе оценат добро.

Се очекува сите санитарни мерки воведени во Англија поради ширењето на инфекцијата со коронавирус да бидат укинати на 19 јули.

Извор: kurir.rs


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7