ММС

Објавено на: 07/3/21 11:22 PM

(Видео) Украина отпадна, Англија и Данска во полуфинале на ЕУРО 2020

Фудбалските екипи на Англија и Данска се пласираа во полуфиналето на Европското првенство во фудбал Англичаните ја совладаа Украина со 4-0 (1-0) вечерва во Рим.
Англичаните во полуфиналето ќе играат против Данска, која претходно ја совлада Чешка со 2: 1, на 7 јули на „Вембли“.

Фото: twitter.com/AnfieldWatch/status


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1