ММС

Објавено на: 07/3/21 5:19 PM

Жител на штипско село пријавил дека неговата малолетна ќерка била затворена во куќа во Штип

Триесет и осумгодишен жител на штипско село вчера во штипската полиција пријавил дека околу 08:00 часот, лицето Н.М (26) од село Калаузлија ја затворил неговата малолетна ќерка во просторија од куќа во Штип, од која подоцна успеала да избега, информираат од СВР Штип.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1