ММС

Објавено на: 07/3/21 12:58 PM

Двајца скопјани краделе медицински средства од болница во Скопје

Вчера од страна на полициски службеници од Полициска станица Центар приведен е И.Т.(37), а на разговор бил повикан В.П.(36), двајцата од Скопје, известуваат од МВР.

И двајцата биле повикани поради сомнение за кражба на медицински средства од здравствена установа во Скопје извршена на 22/24.06.2021.

По комплетирањето на службениот материјал ќе следува кривична пријава.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1