ММС

Објавено на: 07/2/21 5:11 PM

Утре свежо со температури до 30 степени

Утре променливо облачно и посвежо, претпладне и околу пладне со повремен локален дожд и ретки грмежи. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 19, а максималната ќе достигне од 24 до 33 степени. УВ= 7

Во Скопје претпладне ќе биде променливо облачно, а попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер. Минималната температура ќе биде околу 16, а максималната ќе достигне 30 степени.

Од недела следува период на стабилно време, освен во понеделник кога ќе има краткотраен локален дожд. Температурата ќе биде во постепен пораст.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1