ММС

Објавено на: 07/2/21 4:32 PM

Исчезнаа три деца од згрижувачко семејство во Скопје

На 30-ти јуни во 12.00 часот во Полициската станица Аеродром, од згрижувачко семејство било пријавено дека од домот се оддалечиле тројца малолетни штитеници, кои и претходно повеќе пати се оддалечувале и биле враќани назад, известуваат од МВР.

Според пријавеното, децата најверојатно се со нивната мајка. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1