ММС

Објавено на: 07/2/21 4:09 PM

Инцидент на вакцинален пункт во Охрид: Стружанец агресивно се однесувал кон лекари и полицајци

Вчера во 18.30 часот од СРЦ „Билјанини извори“ – вакцинален пункт во Охрид бил приведен С.К.(56) од Струга, затоа што се однесувал агресивно кон полициски службеници и лекари од пунктот кои извршувале службени дејствија, известуваат од МВР.

Сочинет е записник за сторени прекршоци по чл.4 и чл.13 ст.2 од ЗППЈРМ.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1