ММС

Објавено на: 07/2/21 7:33 AM

Конечно освежување со максимални 35 степени

Сончево и посвежо со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северозападен правец, поизразен вдолж Повардарието. Попладне ќе има локален развој на нестабилност проследена со краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. УВ=8

Максималните температурите од 22 до 35 степени.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1