ММС

Објавено на: 07/1/21 8:02 PM

Се чисти кејот на Вардар од вегетација, наноси од земја и комунален отпад

Се чисти коритот на реката Вардар на потегот од мостот „Обединети нации“ до Железничкиот мос во населбата Хром, како што информираше Град Скопје коритото од двете страни на овој потег се чисти машински од вегетација, наноси од земја и комунален отпад.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1