ММС

Објавено на: 07/1/21 7:33 PM

Вилијам и Хари го открија споменикот на принцезата Дајана во Лондон

Британските принцови Вилијам и Хари го открија споменикот посветен на нивната мајка, принцезата Дијана, на денот кога таа би го прославила својот 60-ти роденден.

Помалата церемонија се одржа во палатата Кенсингтон во Лондон, а статуата на принцезата Дијана ја нарачале нејзините синови на 2017 година.

Принцовите Вилијам и Хари изјавиле дека денес, на 60-тиот роденден на принцезата Дијана, тие се сеќаваат на нејзината љубов, сили и доблести на доброто во светот и кои подобро ги промениле бројните животи”.

“Секој ден сакам да биде уште со нас и се надеваме дека на статуата секогаш ќе се гледа како симбол на нејзиниот живот и нејзините дела”, порачале синовите на покојната принцеза од Велс.

Извор: Rs.n1info.com

Фото: Dominic Lipinski/Pool Photo via AP


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1