ММС

Објавено на: 07/1/21 6:42 PM

Експлозија и пожар во индустрискиот дел во Битола

Попладнево избувна пожар во еден од објектите кои се наоѓаат во индустрискиот дел од Битола.

Жителите кои живеат во близина сведочат дека пред да избувне пожарот имало експлозија.

Превентивно им била исклучена и струјата бидејќи ви близина имало трансформстор. Повеќе екипи од противпожарната единица интервенираа и успеаја да го изгаснат пожарот.

Засега не е позната причината заради која избувнал пожарот.

М.Б.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1