ММС

Објавено на: 07/1/21 8:30 PM

Скандалозна пресуда -За животот на Бритни и понатаму ќе одлучува татко и

Последниот обид на Бритни Спирс да стави крај на правната битка со нејзиниот татко, кој управува со нејзиниот живот и богатство, не успеа

Судијата на Високиот суд во Лос Анџелес вчера го одби барањето на адвокатот на поп-ѕвездата Џејми Спирс да се повлече од функцијата старател, пренесуваат американските медиуми.

Џејми има контрола над животот и имотот на Бритни Спирс од 2008 година, а во улога на конзерватор, минатата година му се придружи компанијата за управување со богатство „Bessemer Trust Company“ од Калифорнија.

„Се одбива барањето за суспендирање на Џејми Спирс веднаш по назначувањето на компанијата„ Бесемер Траст “од Калифорнија, Н.А., како единствен заштитник на имотот“, се наведува во документот.

За потсетување, Бритни се обрати пред судот преку видео на 23 јуни, а за време на рочиштето нарече „злоупотреба“ сè што и се случува, и го критикуваше својот татко затоа што не може да се омажи и да роди дете поради него.

Адвокатот на нејзиниот татко тогаш рече дека господинот Спирс „многу му е жал што ја виде својата ќерка како страда“, како и дека ја сака и многу му недостасува.

Извор: Информер.рс

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1