ММС

Објавено на: 07/1/21 6:19 PM

Журка со Адам Бејер на „Фјужн фестивал“ во Скопје

По пауза од една пандемиска година„Фјужн фестивал“  повторно се враќа на сцена. Во сабота, на трети јули пред платото на А1 арената „Борис Трајковски“ во Скопје  ќе се одржи под мотото- Се враќаме повторно за да се забавуваме заедно !!!
Главен гостин на “Фјужн Фестивал“  ќе биде техно легендата Адам Бејер, а публиката ќе се забавува и на Parry Hoter,  Ampov, кој исто така се враќа на сцената,  бо и Flooder, кој  доаѓа повторно на фестивалот и за кого велат дека е подготвен да ја исполни публикагта со позитивни вибрации

– Ова лето слушаме само добра музика. Затоа не треба да се пропушти можноста за добра забава. По една година седење дома време е за на подиум, велат од фестивалот.

.

Фото: ibiza-spotlight.com


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1