ММС

Објавено на: 07/1/21 10:41 AM

Тажна вест за „журкаџиите“ – Доскотеките и годинава нема да работат

Министерот Венко Филипче денеска присуствуваше на прес конференцијата која ја организираше Здружението на лица со спинална мускулна атрофија, Филипче на новинарските прашања во врска со олабавувањата на мерките за Ковид 19 истакна дека бројот на заболени се повеќе се намалува и ситуацијата сега за сега е добра. И поради тоа е дозволено да се организират и свадбите.

– Сите ние се научивме да живееме според овие правила, па сметам дека сите ние ги почитуваме правилата и држиме дистанца. Според бројките кои секој ден се намалуваат тоа кажуав дека може да се олабават мерките и да се организираат свадби. Сите угостителски објекти си почнаа со работа, но дискотеките и оваа година нема да се отворат, соопшти денеска министерот за здравство Венко Филипче.

(В.П.)

Фото: mdr.de/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1