ММС

Објавено на: 06/30/21 10:43 PM

Идеја за утрешниот ручек: Летно јадење од рерна кое ќе го обожавате

Во лето никој не сака да поминува премногу време покрај шпорет, што е логично, па токму затоа ова јадење е совршен избор за ручек во топли денови.

Ручекот од рерна е лесен за правење, а вкусен и мириса прекрасно. Компирите, месото и зеленчукот совршено одат заедно со сирењето и даваат одличен вкус.

Потребни состојки:

1 кромид

280 гр мелено месо

2 компири

1 чаша замрзнат зеленчук (може да биде и свеж)

2 јајца

4 лажици павлака

сирење

по вкус, бибер и лук во прав

малку масло

2 парчиња сланина

Малку свеж домат

Малку јаглика

Печете на 200 степени околу 20-25 минути. Нема да ви треба многу време да го подготвите овој ручек и ќе уживате во вкусот.

Погледнете ја подготовката:

Извор: Стил.курир.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1